Bracia lwie serce, szukam !

Bracia lwie serce, szukam !

Witam, mam pytanie o recenzje książek. Czy znacie może jakieś fajne miejsce, gdzie można byłoby mieć pewność co do opracowań lektur? Z polskiego nigdy nie byłem dobry, więc taka pomoc by się przydała :D

Dziadek

Posty: 3

 
Zawsze możesz się przepisać, ale wydaje mi się, że w każdej szkole przykładają ogromną uwagę do lektur. U mnie na przykład tempo jest po proste zabójcze. Nie zdążę przeczytać do końca danej książki, a już sprawdzian i trzeba byłoby zacząć kolejną, bo zaraz będzie omówienie. Korzystam ze streszczeń, bo inaczej się nie da.

Koktus

Posty: 20

 
Hehe. No to masz problem. Osobiście lubię lektury, dużo czytam również poza nimi i nie sprawia mi problemu spisanie własnych przemyśleń. Ale nie ukrywam, że dobry serwis i mnie by się przydał.

DaNceR

Posty: 12

 
Jakieś opinie dotyczące serwisów ze streszczeniami lektur? Piszcie kochani, bowiem czasu braknie na powtórzenie wszystkich lektur :) U nas nie ma przelewek, lektury są najważniejsze. Nie jestem zadowolona z wyboru liceum, a już na pewno nie z nauczyciela języka polskiego.

bartek33

Posty: 7

 
Mnie ciekawi każda literatura, ale również sięgam po streszczenia. Nie da się spamiętać wszystkiego. W szczególności w ramach powtórzenia przydaje się mieć coś wartościowego pod ręką. Na nieszczęście nie spotkałam się z żadną faktycznie świetną stroną, żeby była mi zawsze pomocna.

Miki

Posty: 5

 
To korzystaj z czegoś profesjonalnego. Ja nie mam takich problemów, jak ty. Odnajduję się dobrze w streszczeniach lektur. Właściwie korzystam z nich wyłącznie w ramach powtórzeń, a nie jako alternatywa czytania obowiązkowych pozycji. A poza tym to uważam, że dla osób, którym zależy wyłącznie na zaliczeniu i takie wystarczą.

krysian6

Posty: 13

 
Recenzje książek trudne sprawy :D Też korzystam choć lektury czytam, bowiem w przeciwnym wypadku u nas się nie da. Nauczyciele dobrze wiedzą, jak zaczniesz na chama wypisywać, coś z netu, ale żeby to była taka pomoc, to oczywiście jak najbardziej. Gdzieś nawet spotkałam się z płatnym serwisem, ale w taki nie wchodzę :)

Acclaim

Posty: 9

 
Mnie też niezbyt zainteresowały Przygody Tomka Sawyera, jak macie problem ze znalezieniem streszczenia, podsuwam świetne miejsce http://streszczenialektur.blog-forme.pl

GGregbard

Posty: 14

 
Widzę, że problem ze znalezieniem dobrych opracowań literatury mam nie tylko ja :) Rzeczywiście bardzo często wyszukując streszczenie danej książki, napotykam na jakieś mega dziadostwo, jakby to kumpel z ławki pisał ;) Też mam nadzieję, że polecicie coś fajnego. Niedługo powtórzenie całego roku, więc na bank by się coś takiego przydało.

Dziadek

Posty: 8