Skalniaki ogrodowe - POMOCY!!!

Skalniaki ogrodowe - POMOCY!!!

Witajcie. Koleżanka namawia mnie do tego, żebym na swoich skalnikach posadziła kosodrzewinę. Mam jednak pewne obiekcje, ma ktoś kosodrzewinę w ogrodzie?

druhnnna

Posty: 9

 
Byliny znajdujące się na skalniaku nie powinny być przez nas często podlewane.

To zwykle samowystarczalne rośliny, które pochodzą ze stoków górskich. Wyposażone są one w specjalne zbiorniki, w których kumulują wodę. Dlatego nasza nadgorliwość w najgorszym przypadku może skończyć się ich zgniciem.

DobreSlowo

Posty: 13

 
Wszystkie materiały do budowy skalniaka ogrodowego można dostać w sklepie ogrodniczym.

Skupiły bym się jednak tylko i wyłącznie na zakupie w takim sklepie kwiatów. Przecież resztę (ziemię, kamienie i skały) zupełnie za darmo oferuje nam matka natura.

Biforr23

Posty: 19

 
Budując z żoną skalniak w ogrodzie, w głównej mierze kierowaliśmy się poradami z http://skalniaki.org znajduje się tam wiele ciekawostek o ogrodnictwie.

Dzidzia

Posty: 16

 
Pewnie, że do budowy skalniaka można wynająć ogrodników, tylko wydaje mi się, że ten zrobiony własnymi rękoma wygląda w naszych oczach zawsze najlepiej.

Sis45

Posty: 12

 
Według mnie skalniaki ogrodowe w interesujący sposób można połączyć z oczkiem wodnym. Oczywiście, aby uzyskać taki cel potrzebujemy sporego ogrodu i odpowiedniej ilości wolnego czasu.

Jednak warto poświęcić się i zrobić coś takiego, bo wygląda to naprawdę przepięknie. Do utrzymania wody można użyć maty.

Szaddam

Posty: 23