Szkolenia ppoż

Szkolenia ppoż

Cześć, moja firma rozszerza się o dział, w którym będzie dość spore nasycenie materiałami łatwopalnymi. Niestety kwestie ochrony przeciwpożarowej traktowane do tej pory dość chaotycznie, więc szukam kogoś kto zadba o dokumentację, szkolenia, inne kwestie, o których prawdopodobnie nie mam pojęcia. Jakieś polecenia na Wrocław?

Lupusx

Posty: 3

 
Działam w branży ochrony przeciwpożarowej i większość ludzi nie rozumie zagrożeń. Szkolenia wypadałoby cyklicznie powtarzać, więc warto się dogadać z jedną firmą długoterminowo. Przynajmniej wpadną jakieś rabaty.

johncena67

Posty: 13

 
Instrukcja Bezpieczeństwa Pożarowego obowiązkowo do zlecenia firmie wyspecjalizowanej. To jest dopiero podstawa, żeby pracowników uczyć o przepisach ppoż.

ilor45

Posty: 3

 
Strasznie mnie wkurza, że w większości krajowych firm blokuje się dostęp do urządzeń gaśniczych. To jest po prostu tragedia, co się dzieje, np. w niektórych znanych sieciach handlowych.

brzoza78

Posty: 7

 
Najlepiej brać firmę, która po pierwsze robi dokumentację kompleksowo, serwisuje sprzęt ppoż i robi szkolenia. Wtedy jest z reguły taniej dla zarządcy nieruchomości.

sonio

Posty: 13

 
Masz na rynku naprawdę różnych inspektorów ppoż. Niektórzy robią tylko dokumentacją, szkolenia i ewentualnie ćwiczenia, a inni znacznie, znacznie więcej, więc warto się upewnić. Ustawy do końca materii obowiązków inspektora nie regulują.

czertu66

Posty: 11

 
Upewnij się koniecznie, co do kwalifikacji inspektora ochrony przeciwpożarowej. Niektórzy robią tylko podstawę, a inni faktycznie kompleksowo podchodzą do zabezpieczenia nieruchomości. Referencje też obowiązkowo. Nie zapomnij i nie olewaj tego tematu ;P

yarofe

Posty: 4

 
Na potrzeby dość dużej placówki edukacyjnej zamawiałem plan ewakuacji, a do tego aktualizację instrukcji bezpieczeństwa pożarowego, bo kilka kluczowych elementów budynku po remoncie się zmieniło. Cały proces prowadzili panowie z firmy Prevent. Oczywiście wcześniej się z nimi kontaktowałem, wyjaśniłem problem. Dojazd był do Opola. Wyszło taniej niż współpraca z lokalnym inspektorem, więc proszę przemyśleć.

mariuszek

Posty: 7